kassipojad

Kindlad söögiajad ja tervislik toit on väga olulised kassipoja arengul ja kasvamisel

Kas oled just võtnud endale kassipoja või on sinu imetava kassi pojad hakanud ise sööma? Sel juhul on oluline valida õige toit ning luua tervislikud söömisharjumused. 

Söögiaeg annab sulle võimaluse kasutada toitu keskkonna rikastamise programmi osana, et ennetada igavust ning edendada treeningut ja liikumist, mis on kassi pikaajalise vaimse ja füüsilise heaolu jaoks olulised.

Allpool on lihtne igapäevane ajakava esimeseks kuueks kuuks pärast seda, kui sinu kassipoeg on hakanud ise sööma. On soovitatav hoida kindlat ajakava ja mitte jätta toitu vabalt saadavale, et sa saaksid maksimeerida treenimise võimalusi ning jälgida täpselt, kui palju toitu sinu kassipoeg tegelikult tarbib.

Määra kindlaks, millist toitu ja kui palju sinu kassipoeg peaks sööma.

Kassipojad vajavad toitu, mis annab neile täiendavaid kaloreid, valke, vitamiine, mineraale ja teisi toitaineid, mis toetavad nende kasvu ja arengut. Vali turul olevatest parim, milleks on Natural Pets Food-i tasakaalustatud ja tükiline toortoit, kus ühes 120ne grammises päevaportsu karbis on juba olemas kõik kassipojale vajalikud toitained ja mineraalid.

Kassipoja söödakogus muutub aja jooksul. Jälgi oma kassipoega ja kasuta tema kehakonditsiooni juhendina toidu koguse valikul. Kui sinu kass hakkab liiga paksuks minema, vähendage toidukogust. Kui ta aga muutub liiga kõhnaks, suurenda seda.

Hommikusöök

Hoia alati kättesaadaval värskelt täidetud veekauss – piisavalt suur, et mahutada umbes 1 tassitäis vett, kuid piisavalt madal, et kassipoeg saaks sinna kergesti ligi. Veekauss tuleb igapäevaselt puhtana hoida.

Anna kassipojale veerand päevasest toortoidu portsust (jääk hoia külmikus). Võta söömata jäänud toit umbes 30 minuti pärast eest ära.

Pärastlõunane eine

Vaheta vajadusel kausis vesi.

Anna kassipojale jälle umbes veerand päevasest toortoidu kogusest.

Kasuta maiuseid, kas poest ostetud (Natural Pets Food külmkuivatatud pardisüdameid või pardi maksa) või ise valmistatud (maitsetamata, keedetud muna, linnuliha või maksa), et harjutada lihtsaid oskusi nagu “üles” ja “istu” ning õpeta kassipoeg reageerima oma nimele. Natural Pets Food maiused ehk tervisesnäkid võivad moodustada umbes 10 protsenti kassi päevasest kaloraažist, sest need ei sisalda mingeid lisaaineid ja on puhas proteiin, mis on täis kassile vajalikke ja kasulikke mineraale ja vitamiine.

Söögid ja maiused on kasulikud ka transpordikastiga treenimiseks ning pärastlõunane eine on selleks ideaalne aeg.

Pane kassipoja eine või lemmikmaius transpordikasti (veendu, et kast oleks puhas ja mugav), jättes kasti ukse avatuks. Aja jooksul, kui kassipoeg kasti suhtes kindlust kogub, sulge uks lühikeseks ajaks; kassi mugavus transpordikastis võib olla tõeline elupäästja.

Õhtusöök

Värskenda jälle vajadusel kausis vett.

Sööda kassipojale pool päevasest toortoidu kogusest. Eemalda söömata jäänud toit umbes 30ne minuti pärast.

Pärast viimast  päevast söögikorda on ideaalne aeg igapäevaseks mängutreeninguks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Lae alla TASUTA toortoidu retsept oma lemmikule.

Mul on: