9 fakti tuhkrute kohta: “Mida tasub teada tuhkrute kui lemmikloomade kohta?”

Kui soovid aktiivset, mängulist, vallatut lemmiklooma, kes tooks lõputut lõbu, siis võib tuhkur olla Sulle õige lemmikloom.

Kuid enne, kui tood ühe neist lokkavatest väikestest olenditest oma koju, on siin 11 asja, mida tuhkrute ja korraliku tuhkruhoolduse kohta teada saada.

1. Tuhkrutel on tugev muskuse lõhn isegi siis, kui nende lõhn on eemaldatud.

Tuhkrutel on sabajuure lähedal lõhnanäärmed, mis toodavad tugevat muskuselõhnalist õli.

Paljude lemmikloomade tuhkrute puhul eemaldatakse need näärmed kirurgiliselt lõhna eemaldamise käigus, kui loomad on väga noored – enne nende müümist. Neid näärmeid säilitavad tuhkrud lõhnavad nii muskuse järgi, et enamik inimesi ei sooviks neid kunagi endale lemmikloomaks.

Kuid isegi pärast lõhna eemaldamist säilitavad tuhkrud õrnema muskuse lõhna, mis isegi mõnele inimesele ebameeldiv tundub.

Seega, kui olete lõhna suhtes tundlik ja kaalute tuhkrut lemmikloomana, võiksite enne tuhkru koju toomist veeta aega tuhkru läheduses, et olla kindel, et talute tema isepärast lõhna.

2. Tuhkrud armastavad seltskonda.

Tuhkrud on sotsiaalsed olendid, kes tavaliselt elavad looduses rühmades või kolooniates. Kuna lemmikloomad tuhkrud armastavad seltskonda, otsivad nad tavaliselt inimestest pereliikmeid või muid tuhkruid, kellega koos aega veeta.

Mängida on palju lõbusam, kui neil on sõpru, kellega mängida. Seetõttu saavad paljud tuhkruomanikud lõpuks rohkem kui ühe tuhkru – omale uue pereliikme.

Harvadel juhtudel ei pruugi kaks tuhkrut omavahel läbi saada. Seega, kui Teil on rohkem kui üks tuhkur, tuleks nende suhtlemist mitu päeva jälgima, et tagada nende läbisaamine, enne kui on võimalik nad turvaliselt kahekesi jätta.

Tuhkrutevahelise konkurentsi minimeerimiseks peaks igaühel olema võrdne juurdepääs toidule, mänguasjadele, peidukohtadele ja magamiskohtadele, et neil oleks väiksem tõenäosus ressursside pärast võidelda.

3. Tuhkrud peavad jooksma!

Tuhkrud armastavad end kõverdada ja magada, eriti kui nad leiavad sooja koha, kus magada. Aga kui nad ei maga, armastavad nad kas joosta, hüpata, ronida ja peitu pugeda. Tuhkrud armastavad ka mänguasju.

Eriti noored tuhkrud, kes naudivad mööda põrandat liuglemist ja mänguasjade tagaajamist. Treening tuhkrute jaoks on võtmetähtsusega, vastasel juhul söövad nad igavusest üle ja hakkavad rasvuma.

Seega, kui kavatsete tuhkrut omada, planeerige neile palju puurist väljas aega, et nad saaksid ringi joosta.

4. Tuhkrud närivad KÕIKE.

Tuhkruid kutsutakse tuhkruteks, kuna nad sõna otseses mõttes “tuhkruvad” kõik välja. Nad närivad, kaevavad üles ja tõmbavad välja peaaegu iga objekti, millega nad kokku puutuvad – eriti kui nad on noored ja väga uudishimulikud.

Erilised lemmikud on vahtplastist, kummist või riidest esemed, sealhulgas mööbel ja jalanõud. Tuhkrud varastavad kurikuulsalt kõike, mis neile ette jääb, ja hoiavad oma aardeid kappides, voodite all või mujal, kuhu nad saavad neid peita.

Selline vallatu käitumine võib põhjustada olulisi terviseprobleeme, kuna nende poolt tahtmatult alla neelatud võõrkeha võib takerduda nende seedetrakti ja põhjustada eluohtlikke ummistusi, mis nõuavad kirurgilist ravi.

Seega, kui otsustate soetada omale lemmikloomaks tuhkru, peate pühendama oma kodu tuhkrukindlaks muutmisele. See tähendab põrandalt kõige üles korjamist, tuhkrukindla ala loomist, kus pole ahvatlevaid asju, mida närida, ja hoides alati silma peal oma uuel lemmikloomal, kui ta puurist välja saab.

5. Tuhkrud söövad liha.

Metsikud tuhkrud on lihasööjad, kes jahivad ja tarbivad närilisi ja küülikuid. Nende seedetraktid on arenenud loomsetele valkudele, mitte taimsete ainete seedimiseks.

Kuigi ka lemmikloomana tuhkur peaks liha sööma, ei ole nende soolestik kohastunud toorest liha tarbima samal viisil kui nende metsikutel kolleegidel. Tegelikult võib Sinu lemmikloomatuhkrul tekkida raske sooleinfektsioon mürgiste bakteritega, nagu näiteks salmonella.

Lemmiktuhkrutele tuleks anda kaubanduslikult valmistatud kõrge valgu-/mõõduka rasvasisaldusega/madala süsivesikute sisaldusega dieeti, mis sisaldab kõiki tuhkrutele vajalikke toitaineid. Need dieedid on koostatud ka potentsiaalselt kahjulike bakterite kõrvaldamiseks. Osta oma lemmikule meie ainetevaba külmkuivatatud pardisüdamete pakk siit: https://www.naturalpetsfood.com/pood/kulmkuivatatud-pardisudamed/ .

Lemmiktuhkrutele on saadaval mitu tüüblitoitu ja nad üldiselt armastavad neid.

Enne kui spetsiaalselt tuhkrutele mõeldud dieete välja töötati, toitsid paljud inimesed oma lemmiklooma tuhkruid kassitoiduga. Üldiselt on kassitoidu asemel eelistatav kasutada müügilolevat tuhkrutoitu, kuna tuhkrutele omased dieedid vastavad rohkem tuhkrute toitumisvajadustele. Tutvu meie kassitoitude valikuga siin: https://www.naturalpetsfood.com/pood/ .

6. Tuhkrud vajavad iga-aastast veterinaarkontrolli.

Tuhkrud võivad elada 6–9-aastaseks või kauemaks, seega on oluline tagada järjepidev ennetatav veterinaarikülastus. Nad peaksid oma veterinaararsti juures käima kord aastas ja seejärel iga poole aasta tagant vananedes.

Tuhkruid igal aastal uurides võivad veterinaararstid haigusi varem diagnoosida ja ravida ning aidata tuhkrutel elada kauem ja õnnelikumalt.

Pärast 3-aastaseks saamist tuleks tuhkrutel iga-aastaseid vereanalüüse teha, et tagada nende veresuhkru tase ning neeru- ja maksafunktsioonide hea töötamine.

Pärast 5. eluaastat tuleks tuhkruid kontrollida iga kuue kuu tagant, kuna selleks vanuseks on neil sageli välja kujunenud rohkem kui üks haiguseseisund, millega nad vananedes tavaliselt kokku puutuvad.

7. Tuhkrutel võivad tekkida vananedes sageli haigused.

Kahjuks suurendab sugulusaretus teatud haiguste, sealhulgas neerupealiste kasvajate ja pankrease kasvajate, mida nimetatakse insulinoomideks, tekkevõimalusi.

Need haigused võivad esineda juba aasta vanuste tuhkrutel. Vanematel tuhkrutel arenevad tavaliselt südamehaigused ja muud tüüpi vähid.

Kui plaanite tuhkrut omale võtta, siis oleks soovitatav teada, et ühel hetkel võib areneda Teie tuhkrul välja üks või mitu eelmainitud seisunditest ja ta võib vajada veterinaarravi.

8. Tuhkrud vajavad kirpude ja südameusside jaoks ennetavat vahendit.

Nii nagu kassid ja koerad, on ka tuhkrud vastuvõtlikud kirpudele ja surmavatele südameussidele. See kehtib isegi siseruumides peetavate tuhkrute kohta, sest kirbud võivad tulla väljastpoolt, eriti kui kodus on koeri ja kasse. Sääsed võivad end sisse seada ka siseruumidesse ja kanda südameussitõbe toas olevatele tuhkrutele.

Tuhkruteadlikud veterinaararstid võivad välja kirjutada kirpude ja südameusside jaoks ennetavaid ravimeid, mis on tuhkrutele ohutud, kuna kõik kirbu- ja südameussitooted ei sobi tuhkrutele.

9. Tuhkrutest võivad saada karvapallid.

Tuhkrud ajavad palju karvu, eriti kui ilm läheb soojaks, ja nagu kassid, võivad nad seda karva alla neelata, kui end lakuvad ja enda eest hoolitsevad. See tähendab, et nagu kassid, võivad ka tuhkrud toota karvapalle.

Kui nad neelavad alla suure hulga juukseid, võivad need nende soolestikus kokku kleepuda ja põhjustada potentsiaalselt eluohtliku seisundit.

Neerupealiste kasvajatega tuhkrud kaotavad sageli palju karvu nende kasvajate poolt eritatavate hormoonide tõttu ja see on soodustanud sageli karvapallide arengut.

Karvapallide tekke vältimiseks tuleks tuhkruid harjata vähemalt kord nädalas kitsa harjaga karvakammiga, mis on mõeldud spetsiaalselt, kas tuhkru või kassi harjamiseks.

Kui tuhkur eritab liigselt karvu, võivad tuhkrutele või kassidele mõeldud karvapalli lahtistid aidata karvad seedetraktist kergemini läbida. Neid võib manustada suu kaudu üks või kaks korda nädalas.

Rääkige oma veterinaararstiga, et saada rohkem teada, kui olete mures tuhkru karvapallide pärast.

Kuidas leida omale tuhkur? Kui päästate tuhkru varjupaigast, pange ta kindlasti karantiini teiste lemmikloomade eest, sest päästeasutuste loomad võivad kanda haigusi (nt seedetrakti parasiite, kergeid ülemiste hingamisteede infektsioone jne), mida nad võivad teistele tuhkrutele edasi anda või siis kassidele või koertele.

Enne tuhkru võtmist, kindlasti proovige rohkem teada saada tuhkru ajaloost (st miks nad varjupaika anti), et saaksite tuhkru võtmise endale võimalikult lihtsaks teha.

Kui võtate tuhkru kasvatajalt, küsige kasvatajalt kindlasti järgmised küsimused:

Kas tuhkur on vaktsineeritud?

Milliseid dieete tuhkur on läbinud?

Kas tuhkur saab teiste loomadega läbi?

Milline on tuhkru haiguslugu? Kas tal on veterinaardokumendid?

Milline on Teie poliitika garantii suhtes, kui tuhkur on haige?

Kindlasti tutvuge ka meie e-poe tootevalikuga, et pakkuda oma tuhkrule parimat ja kvaliteetsemat toitu: https://www.naturalpetsfood.com/pood/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga