Tuhkur

8 fakti tuhkru kohta, mida sa võiks teada.

Kui soovid aktiivset ja mängulist lemmiklooma, kes tooks lõputut lõbu, siis võib tuhkur olla sulle õige lemmikloom.

Kuid enne, kui tood ühe neist vallatutest väikestest olenditest oma koju, on siin 8 asja, mida tuhkrute ja korraliku tuhkruhoolduse kohta teada võiksid.


1. Tuhkrutel on tugev muskuse lõhn.

Tuhkrutel on sabajuure lähedal lõhnanäärmed, mis toodavad tugevat muskuselõhnalist õli, et enamik inimesi ei sooviks neid kunagi lemmikloomaks.

Seega, kui oled lõhna suhtes tundlik ja kaalud tuhkrut lemmikloomana, võiksid enne tuhkru koju toomist veeta aega selle läheduses, et olla kindel, et talud nende lõhna.


2. Tuhkrud armastavad seltskonda.

Tuhkrud on sotsiaalsed olendid, kes tavaliselt elavad looduses rühmades või kolooniates. 

Mängida on palju lõbusam, kui on sõpru, kellega mängida. Seetõttu saavad paljud tuhkruomanikud lõpuks rohkem kui ühe tuhkru.

Harvadel juhtudel ei pruugi kaks tuhkrut omavahel läbi saada. Seega, kui sul on rohkem kui üks tuhkur, pead nende suhtlemist mitu päeva jälgima, et tagada nende läbisaamine, enne kui saad nad turvaliselt kahekesi jätta.

Tuhkrutevahelise konkurentsi minimeerimiseks peaks igaühel olema võrdne juurdepääs toidule, mänguasjadele, peidukohtadele ja magamisaladele, et neil oleks väiksem tõenäosus ressursside pärast võidelda.


3. Tuhkrud peavad jooksma!

Tuhkrud armastavad end kõverdada ja magada, eriti kui nad leiavad sooja koha, kus magada. Kuid kui nad ei maga, armastavad nad joosta, hüpata, ronida ja peitu pugeda. Tuhkrud armastavad ka mänguasju.

Eriti noored tuhkrud, kes naudivad mööda põrandat liuglemist ja mänguasjade tagaajamist. Treening tuhkrute jaoks on võtmetähtsusega, vastasel juhul võivad nad igavusest üle süüa, kui neil on kogu aeg toit ees ja muutuda rasvunuks.

Seega, kui kavatsed tuhkrut omada, planeeri neile palju puurist väljas aega, et nad saaksid ringi joosta ja uudistada.


4. Tuhkrud närivad KÕIKE.

Tuhkruid kutsutakse tuhkruteks, kuna nad sõna otseses mõttes “tuhkruvad” kõik välja. Nad närivad, kaevavad üles ja tõmbavad välja peaaegu iga objekti, millega nad kokku puutuvad – eriti kui nad on noored ja väga uudishimulikud.

Erilised lemmikud on vahtplastist, kummist või riidest esemed, sealhulgas mööbel ja jalanõud. Tuhkrud varastavad kurikuulsalt kõike, mis neile ette jääb, ja hoiavad oma aardeid kappides, voodite all või mujal, kus nad saavad neid peita.

Selline vallatu käitumine võib põhjustada olulisi terviseprobleeme, kuna nende tahtmatult alla neelatud võõrkehad võivad takerduda nende seedetrakti ja põhjustada eluohtlikke ummistusi, mis nõuavad kirurgilist sekkumist.

Seega, on oluline, et teed oma kodu tuhkrukindlaks. See tähendab põrandalt kõige üles korjamist, tuhkrukindla ala loomist, kus pole ahvatlevaid asju, mida närida. Uus lemmikloom vajab järelevalvet alati, kui ta on puurist väljas.


5. Tuhkrud söövad liha.

Metsikud tuhkrud on lihasööjad, kes jahivad ja tarbivad närilisi ja küülikuid. Nende seedetraktid on arenenud loomsete valkude, mitte taimsete ainete seedimiseks.

Sama kehtib ka kodutuhkrute kohta. Et nad püsiks terved ja vitaalsed ning elaks kaua, tuleb neile anda loomuomast toitu. Kõige parem variant on muidugi ka meie poes saadaolevad hiired või siis tasakaalustatud toortoit. Samuti väiksemad küülikud.

Kaubanduses müüdavad ületöödeldud kuivtoidud võivad neile olla lausa eluohtlikud. Kui otsustad seda pakkuda, siis tutvu hoolikalt pakendil oleva infoga, mida sa talle sisse söötma hakkad.


6. Tuhkrud vajavad iga-aastast veterinaarkontrolli.

Tuhkrud võivad elada 6–9-aastaseks või vanemaks, seega on oluline tagada järjepidev ennetav veterinaarhooldus. Nad peaksid oma veterinaararsti visiidil käima kord aastas ja seejärel  vanemana, korra poolaastas.

Tuhkruid igal aastal uurides võivad veterinaararstid haigusi varem diagnoosida ja ravida ning aidata tuhkrutel elada kauem ja õnnelikumalt.

Pärast 3-aastaseks saamist tuleks tuhkrutel iga-aastaseid vereanalüüse teha, et tagada nende veresuhkru tase ning neeru- ja maksafunktsioonid.

Pärast 5. eluaastat tuleks tuhkruid kontrollida iga kuue kuu tagant, kuna selleks vanuseks on neil sageli välja kujunenud rohkem kui üks haigusseisund, millega nad vananedes tavaliselt kokku puutuvad, eriti kui neid peetakse kuivtoidul.


7. Tuhkrutel tekivad vananedes sageli teatud haigused.

Kahjuks suurendab sugulusaretus teatud haiguste, sealhulgas neerupealiste kasvajate ja pankrease kasvajate, mida nimetatakse insulinoomideks, tekkevõimalusi.

Need haigused võivad esineda juba aasta vanustel tuhkrutel. Vanematel tuhkrutel arenevad tavaliselt südamehaigused ja muud tüüpi vähid.

Kui plaanite tuhkru hankida, peaksite eeldama, et ühel hetkel areneb teie tuhkrul välja üks või mitu neist seisunditest ja vajab veterinaarravi.


8. Tuhkrud saavad karvapallid.

Tuhkrud ajavad palju karva, eriti kui ilm läheb soojaks, ja nagu kassid, võivad nad karva alla neelata, kui end lakuvad ja hooldavad. See tähendab, et nagu kassid, võivad ka tuhkrud toota karvapalle.

Kui nad neelavad alla suure hulga karvu, võivad need nende soolestikus kokku kleepuda ja põhjustada potentsiaalselt eluohtliku obstruktsiooni.

Neerupealiste kasvajatega tuhkrud kaotavad sageli palju karvu nende kasvajate poolt eritatavate hormoonide tõttu ja see soodustab sageli karvapallide arengut.

Karvapallide tekkimise vältimiseks tuleks tuhkruid harjata vähemalt kord nädalas kitsa hambaga karvakammiga, mis on mõeldud kas tuhkru või kassi harjamiseks.

Rääkige oma veterinaararstiga, et saada rohkem teada, kui olete mures tuhkru karvapallide pärast.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Lae alla TASUTA toortoidu retsept oma lemmikule.

Mul on: